Фізика

Фізика — природнича наука, яка досліджує загальні властивості матерії та явищ у ній, а також виявляє загальні закони, які керують цими явищами; це наука про закономірності Природи в широкому сенсі цього слова. 

Фізики вивчають поведінку та властивості матерії в широких межах її проявів, від субмікроскопічних елементарних частинок, з яких побудоване все матеріальне (фізика елементарних частинок), до поведінки всього Всесвіту, як єдиної системи (космологія).Деякі з закономірностей, які встановлені фізикою, є загальними для всіх матеріальних систем. 

До таких можна віднести, наприклад, закон збереження енергії. Такі закономірності називають законами фізики. 

Фізику вважають фундаментальною наукою, тому що всі інші природничі науки (хімія, геологія, біологія тощо) мають справу з певними різновидами матеріальних систем, які підкоряються законам фізики. Наприклад, властивості хімічних речовин визначаються властивостями молекул та атомів, які їх складають, а ці властивості досліджують в таких галузях фізики, як квантова механіка, термодинаміка і/або електрика (електромагнетизм).
Фізика тісно пов'язана з математикою. Фізичні теорії, як правило, побудовані на основі певного математичного апарату і цей апарат часто набагато складніший в порівнянні з іншими природничими науками. 

Але відмінність фізики від математики в тому, що фізика принципово зосереджена на описі матеріального світу, тоді як математика має справу з абстрактними ідеями та формулюваннями, які не обов'язково мають якесь реальне відображення. Хоча чіткого поділу не існує.








Фізика 7 клас. 

Тема 1. Починаємо вивчати фізику
Конспекти уроків


Тема 2. Будова речовини

Конспекти уроків

Тема 3. Світлові явища

Конспекти уроків


Фізика 8 клас.

Тема 1. Механічні явища. Механічний рух.
Конспекти уроків

Тема 2. Механічні явища. Взаємодія тіл. 

Конспекти уроків

Тема 3. Тиск. Виштовхувальна сила.
Конспекти уроків  


Тема 4. Робота. Енергія. 

Конспекти уроків


Тема 5. Теплові явища.
Конспекти уроків

Завдання вчителя – розвернути перед поглядом учнів спектр різноманітних видів діяльності, що відповідають їх інтересам і можливостям, заохочувати самостійні пошуки і творчість. Учень повинен мати право вибору, самоствердження, показати свою індивідуальність. Вчитель повинен допомогти йому усвідомити свої здібності,
захопити і підтримати.
Проте має місце різке розшарування учнів: на тих, хто легко і з цікавістю засвоює програмний матеріал, на тих, хто добивається лише задовільних результатів, і тих, кому успішне вивчення предмету дається складно.
Все це приводить до необхідності індивідуалізації навчання, однією з форм якої є позакласна робота.

Позакласний захід Чи розумніший ти за п'ятикласника?


Уміле використання інтерактивних методик знімає нервове навантаження, дає змогу змінювати форми діяльності, зосереджуватися на вузлових проблемах, які потребують повсякденної уваги. 


Інтерактивні вправи


Вправи для учнів (learningАpps
Вікторина Коливальний рух
Склади пазл Фізичні явища
                      Взаємодія тіл
Знайдіть пару Постійні магніти

Немає коментарів:

Дописати коментар